Araç Kiralama Nasıl Yapılır ve Nelere Dikkat Edilmeli

Araç Kiralama Nasıl Yapılır ve Nelere Dikkat Edilmeli

Araç Kiralama Nasıl Yapılır ve Nelere Dikkat Edilmeli

Araç sahibi olun ya da olmayın, araç kiralama işlemi bazen zorunluluk gerektirebilir. Kimi firmalar veya şahıslar sürekli araç kiralama işlemi yaparken, kimisi hayatında ilk defa araç kiralayacak olabilir.

Araç kiralaması yapılırken nelere dikkat edilmeli, uygun fiyatlı araç nerden kiralanabilir, hem uygun hem güvenilir bir şirket nerden bulunur gibi her araç kiralayacak kişinin aklına gelen belli başlı sorular vardır. 

ZGR Rent a Car olarak bu sorularınızın cevaplarını tek tek verip araç kiralama yapacakları aydınlatmak istiyoruz. Öncelikle;

Firma Araştırması Yapılmalı: İşe güvenilir bir firma araştırarak başlanmalı fakat sorun şu ki ben firmanın güvenilirliğini nerden bileceğim derseniz eğer, firma yorumlarını okuyarak içinizi bu konuda biraz rahatlatabilirsiniz. Daha önce kiralamış birinin referansıyla gitmeniz de bu işlemde etkili olabilir. 

Fırsat ve Kampanyalar: Kiralama yapacağınız rent a car firmasının web sayfası veya sosyal medya hesapları üzerinden verdikleri reklamları incelediğiniz de sunulan fırsat ve kampanyalardan yararlanma şansını yakalayabilirsiniz. “Bizi Sosyal medya ve ağlardan takip ederek sürprizler kazanma şansı yakalaya bilirsiniz.!” www.zgrrentacar.com . Biz ZGR Rent a Car olarak sizlere daha iyi bir hizmet vermek için elimizden geldiğince bu tarz fırsatlar ve kampanyalar sunuyoruz.

İhtiyaçı Karşılayacak Araç: Öncelikle kaç kişisiniz ve kaç kişilik araç bakıyorsunuz, uzun yol mu yapıcaksınız, şehir içi veya şehir dışı nerede nasıl kullanıcaksınız bu soruların cevapları siz araç kullanıcılarında. Bunların cevaplarını bilerek hareket etmek sizler açısından daha kolay ve aynı şekilde kiralama yapıcağınız firma sizi bu bilgiler doğrultusunda doğru araca yönlendirip doğru bilgi aktarabilir. Çünkü bu bilgilerin doğrultusunda araç ve fiyatı meydana çıkacaktır.

Fiyat Listesi incelenmesi: Seçilen araç kiralama firmasının web sitesinden yada iletişim bilgilerinden irtibata geçip seçilecek araç için fiyat bilgisi alınmalıdır. Zaten bu işi şeffaf yapan bir rent a car’lar araç bilgileri ve fiyatlarını sizlerle doğru bir şekilde paylaşacaktır.

 

 

 

 

Firmaya, araca, gidilecek yere karar verdi iseniz artık kiralama işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bunun için ;

Sigortayı ihmal etmeyin: Sürüş esnasında ya da teslim ederken bir sorunla karşılaşmamak için yapılan anlaşmada tüm detayları incelemek önemlidir. Sözleşmeyi imzalamadan önce merak edilen her şeyi sormakta fayda vardır. Ancak bu konuda tedirginlik hissediliyorsa, kiralamadan önce araştırmak, bilen biriyle gitmekte oldukça fayda vardır.

Hasar tespitine dikkat edin: Firmalar tarafından araç teslim alınmadan olası bir zararı varmı diye  detaylı bir inceleme yapılır. Ancak eğer dikkatli olunmazsa, önceden meydana gelen bir hasarı siz karşılamak durumun da kalabilirsiniz. Bu nedenle ön kiralama sürecinde ve aracı teslim alırken tüm hasar tespitlerini not ettirmek oldukça önemlidir. Buda güvenilir firmanın önemini tekrar vurguluyor.

Yakıt durumunu kontrol edin: Kiralayacağınız aracın tüm kontrollerini yaparken yakıt durumunu gözden kaçırmamak gerekir. Tam dolu bir şekilde aldığınız aracı geri götürmeden hemen önce yine tam dolu götürülmesi gerekmektedir. Yakıt göstergesi hangi çizgideyse başlangıçta buna dikkat edilmeli ve araç tesliminde aynı çizgiye kadar yakıt doldurularak iade edilmelidir.

İzmir Rent A Car

İzmir Rent a Car Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve onay alabilirsiniz. izmir rent a car firmaları içinde en iyi hizmeti sunan firma.

İzmir Havalimanı Rent a Car

Size en yakın merkezi izmir havalimanı rent a car lokasyonlarımızdan aracınızı teslim alabilir ve teslim edebilirsiniz.

İzmir Ekonomik Fiyat Oto Kiralama

Her keseye uygun izmir oto kiralama fiyatlarımız ile kaliteli, güvenli ve sorunsuz bir deneyim yaşayın.

İzmir Havalimanı Transfer

İzmir Havalimanı Transferi için 7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında destek ve bilgi alabilir. Araçlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.